Máte pocit, že stojíte na místě? Každý v týmu pracuje sám za sebe? Product Owner je přetížený? Narazili jste s týmem na hranice organizace?
Posuňte se dál v kariéře Scrum Mastera. Zvyšte svůj DOPAD na agilitu celé organizace!
Máte pocit, že stojíte na místě? Každý v týmu pracuje sám za sebe? Product Owner je přetížený? Narazili jste s týmem na hranice organizace?
Posuňte se dál v kariéře Scrum Mastera. Zvyšte svůj DOPAD na agilitu celé organizace!
Rozsah | 2 (den / dní) |
Místo konání | Praha |
Pořadatel:
ScrumDojo.cz
Týmová zodpovědnost
Každý v týmu pracuje sám za sebe? Budujte týmovou spolupráci.
Čeká tým, až někdo rozhodne za ně? Zažijete 10 různých Liberating Structures, facilitačních technik, které umožňují zapojit všechny účastníky libovolně velké skupiny. Nedaří se týmu formulovat dobré Cíle Sprintu? Prozkoumáte běžné příčiny, které brání týmům soustředit se na společný cíl. Zjistíte, které se týkají vás a jak je můžete překonat. Došly vám nápady, jak posilovat týmovou zodpovědnost? Týmová zodpovědnost není magie. Je výzkumem dobře zdokumentovaná. Naučíme vás, co nesmíte opomenout a čím naopak můžete uškodit.
Úspěšný product owner
Je váš Product Owner přetížený? Pomozte mu soustředit se na to důležité. Product Owner nepouští tým k zákazníkům, protože to není "efektivní"? Ukážeme vám, jak zapojit do spolupráce se zákazníkem celý tým. A budete překvapeni, jak neefektivní je, když to neděláte. Máte v organizaci Product Ownera i Project Managera? Poradíme vám, jak jim pomoci vyjasnit si vzájemné zodpovědnosti. (Odpověď se jednomu z nich nebude líbit.) Product Owner na svou roli nestačí? Možná je role špatně obsazena. Možná jen ale Product Owner potřebuje pomoci. Najdete cesty, jak mu celý tým může ulevit.
Agilní organizace
Narazili jste s týmem na strop? Je na čase pracovat na úrovni organizace. Drhne vám mezi-týmová spolupráce? Zjistíte, jak velkou překážkou mezi-týmové spolupráci jsou týmové backlogy. A jak se Scrum promění, když více týmů spolupracuje z jednoho backlogu. Střední management nepomáhá agilitě? Naučíme vás, jak porozumět střednímu managementu, pomoci mu najít místo v agilní organizaci a vytvořit si z něj spojence. Nedaří se vám přesvědčit vedení o dalších krocích? Uvedeme vás do SYSTEMS THINKING. Nebudete vedení citovat příručky, ale povedete s nimi objektivní dialog o dopadech změn na organizaci.
Tereza Dvořáková
Education Manager
Prostor pro sebereflexi
Během speciálních sebe-reflexivních cvičení si uvědomíte své silné a slabé stránky
Role-playing facilitace
Dostanete příležitost facilitovat náročné scénáře a získat cennou zpětnou vazbu
Systems Thinking
Naučíte se vizualizovat složité konverzace a vést konstruktivní dialog s managementem
Témata přizpůsobujeme za běhu dle vašeho zájmu a potřeb. Odnesete si to, co vám pomůže nejvíce.
Kurz neposkytuje jednoduché odpovědi na složité otázky, ale formou facilitovaných skupinových cvičení je najdete kolektivně. Doplněné o expertní pohled lektora.
Jak podpořit Scrum tým ◦ Více-týmová spolupráce a koordinace
◦ Participativní facilitační techniky ◦ SYSTEMS THINKING
LIBERATING STRUCTURES ◦ Scrum patterns
◦ Definition of Done
◦ Cíl sprintu
◦ Budování týmové zpodpovědnosti
◦ Zvládání konfliktu v týmu
Jak podpořit Product Ownera
◦ Zodpovědnost Product Ownera vs projektového manažera
◦ Metriky v Scrumu
◦ Úspěšný product owner a úspěšný produkt
Jak podpořit organizaci v adopci Scrumu
◦ Porozumění střednímu managementu
◦ Scrum Master jako AGENT ZMĚNY
◦ Odstraňování organizačních překážek
Pokud registrujete více účastníků na stejný termín, nabízíme skupinové slevy (z celkové ceny platné v den registrace):
Celosvětově uznávaná certifikační zkouška PSM-II VYŽADUJE ZKUŠENOST a prokazuje SCHOPNOST APLIKOVAT PRINCIPY SCRUMU v reálných situacích.
Pokud zkoušku složíte během 14 dní po skončení kurzu a neuspějete, získáte zdarma ještě jeden pokus.
Jak se připravit na certifikační zkoušku PSM-II
Scrum.org patří mezi NEJVĚTŠÍ A NEJPRESTIŽNĚJŠÍ světové organizace poskytujících vzdělávání a mezinárodně uznávané certifikace Scrumu. V roce 2009 ji založil Ken Schwaber, spoluautor Scrumu.
Karel je konzultant agilních transformací a organizačního designu, trenér Scrumu a programátor. Téměř 15 let spolupracoval s desítkami organizací, od start-upů přes zavedené technologické firmy po nadnárodní korporace. V nich "zanechal stopu" na téměř stovce týmů a těží tak z velmi bohatých zkušeností.
Karel se zaměřuje na "odvápňování" (zjednodušování) organizací, budování týmové zodpovědnosti a technical excellence. Jako dlouholetý vývojář klade důraz na udržitelnou architekturu, čitelný kód a automatizaci.