Celkový postup pro vývoj softwarových produktů založený na rámci SCRUM.
Ucelený přehled, krok za krokem od vize, přes zákaznicky orientovaný design až po realizaci sprintů
Praktická simulace
Podpůrné SW nástroje
Celkový postup pro vývoj softwarových produktů založený na rámci SCRUM.
Ucelený přehled, krok za krokem od vize, přes zákaznicky orientovaný design až po realizaci sprintů
Praktická simulace
Podpůrné SW nástroje
Rozsah | 2 (den / dní) |
Místo konání | Sokolovská č.p. 178/č.o.247, 190 00 Praha 9 |
Pořadatel:
PM Consulting
Kurz je zaměřen na celkový postup při vývoji softwarových produktů od úvodní vize až po zpětnou vazbu uživatelů.
Účastníci se v kurzu především naučí, jak správně definovat, CO má být vlastně vyvíjeno jakožto software přinášející hodnotu uživatelům, JAK to s budoucími uživateli komunikovat a JAK spolupracovat s ostatními vývojáři v týmu.
K tomu jsou představeny i vhodní zástupci SW nástrojů, které výše uvedené podporují (Trello, Asana, Planner, JIRA).
Kurz je založen především na rámci SCRUM, doplňkově pak jsou zmíněny koncepty jako Kanban nebo extreme programming (XP).
Seznámíme se s pojmy, principy a filosofií agilních přístupů. Vysvětlíme si, kde a v jaké míře má aplikace agilních prvků smysl.
Poznáte a vyzkoušíte si postupy a nástroje, které budete moci aplikovat ve vaší praxi. Vše si naživo ukážeme ve hře lego4scrum (autorem hry je Alexey Krivitsky a je šířena v rámci licence CC BY 3.0).
Tereza Dvořáková
Education Manager
Úvod
pojmy, principy, základní agile filosofie
LEAN principy a plýtvání
Životní „cyklus“ agilního přístupu vývoje SW produktu
Nástroje pro definici vize a definici SW produktu
Zákaznicky orientovaný design
Persony
Story mapping a User stories
Design thinking a další techniky
Product backlog pro agilní praxi
Struktura, prioritizace
Product (project) roadmap
Kanban
SCRUM
Procesní rámec
Role ve SCRUMU, jejich smysl a základní zodpovědnosti
Události a nástroje SCRUMU
Retrospektiva
Praktická simulace agilního vývoje – lego4scrum
SW nástroje na podporu SCRUMu (Trello, Asana, Planner, JIRA, …)
Lektor, poradce a projektový manažer s téměř dvacetiletou aktivní praxí. Baví ho tvořit a realizovat simulační hry jako je Pacifická dráha a další interaktivní formy tréninku projektových manažerů. Jirka je aktivní v komunitách projektových manažerů – v IPMA ČR zastává pozici předsedy Certifikační rady IPMA, je hlavním autorem certifikačních zkoušek testujících v praxi tvrdé i měkké dovednosti projektových manažerů. V České komoře PMI působí v kontrolním výboru a je zároveň akreditovaným lektorem přípravy na certifikaci. Kromě své odborné praxe, Jirka rozšiřuje své působení i jako moderátor podcastu PMpod, který je společným projektem PM Consulting a Projectman. Podcast PMpod poskytuje posluchačům bohatý zdroj informací a inspirace v oblasti projektového řízení, včetně zajímavých rozhovorů s předními odborníky a užitečných tipů a rad pro profesionály v této oblasti. Pro portál SEDUO.CZ vytvořil sérii on-line kurzů projektového řízení. Je spoluautorem knihy Projektový management v praxi.
IPMA® Level C Certified Project Manager, PMI® Project Management Professional (PMP®) a akreditovaný trenér přípravy na PMP®, Certifikovaný PRINCE2® Practitioner a akreditovaný PRINCE2® trenér, Certifikovaný konzultant pro řízení projektů IPMA® PMC, Certified SCRUM Master (CSM), Projektový manažer
V současné době se zabývá především hybridními přístupy, agilitou v organizacích (SCRUM, SAFe, LeSS) a vývojem simulačních her sloužících jako trénink projektového řízení nebo agilních přístupů.
Má víc jak 20 let zkušeností. Disponuje certifikací PMI PMP, IPMA B, SAFe Program Consultant (SPC), Certified SCRUM Product Owner a Certified SCRUM Professional - ScrumMaster od SCRUM Alliance.
Je autorem knih, např. „Projektový management“ nebo „Agilní přístupy vývoje produktu a řízení projektu“.
Projektový manažer a konzultant s více jak 14letou zkušeností s projektovým řízením v IT a korporátním bankovním sektoru.
Má zkušenosti s realizacemi IT projektů s mezinárodní účastí, infrastrukturních migračních projektů a business-IT implementací.
Jako vedoucí v Center of Excellence pro projektové řízení v ČSOB připravoval standardizovanou metodiku a postupy pro klasické i agilní projekty a vedl přípravu metodiky pro škálovanou agilitu (SAFe) během firemní agilní transformace.
Pokud se nebudete moci akce zúčastnit, odhlaste se prosím včas písemně (emailem). V případě odhlášení do 15 kalendářních dnů před zahájením kurzu, vám není účtován žádný storno poplatek. V případě odhlášení méně než 15 kalendářních dnů před konáním kurzu je účtován storno poplatek ve výši 80% z ceny kurzu. V případě odhlášení méně než 5 pracovních dní nebo nedostavení se bez odhlášení je účtována plná cena – můžete však za sebe vyslat náhradníka (což nám prosím písemně oznamte).
Plné znění Všeobecných obchodních podmínek naleznete zde.